Sanctum 2: Оборона ядра

Sanctum 2 поєднує в собі tower-defence та action від першої особи і це все доступне в кооперативному режимі.

Sanctum 2

Уявіть поле, з одного боку якого стоїте ви і обороняєте ядро-генератор. З протилежного боку на вас от-от має насунутися купа інопланетних страховиськ, яких вам треба відстріляти. Однак, перед тим, як власне почнеться атака, у вас є можливість збудувати на цьому полі коридор з невеликих стінок і розставити в ньому різноманітні гармати, що допоможуть вам відбити наступ.

Це вже друга частина гри і від першої вона відрізняється передовсім кращою графікою та можливістю обирати декількох різних персонажів. Кожен з чотирьох доступних персонажів має принципово відмінні бонуси. Скажімо, інженер Хейген має більший запас здоров’я і завдає більше пошкоджень, коли стріляє впритул, натомість робот СіМо розрахований радше на прицільний снайперський вогонь, оскільки має бонус до пошкоджень уразливих місць ворогів. Бонуси персонажів поєднуються із особливістю зброї, яку вони беруть із собою (одна первинна і одна вторинна у кожного гравця), а також із різними видами гармат (до чотирьох видів одночасно у кожного гравця).

Sanctum 2 Towers

Все починається із декількох стінок і парочки гармат

Гармати, гвинтівки, напарники

Приємний сюрприз: Sanctum 2 належить до тих нечисленних комбіжанрових ігор, де жанри поєднуються нормально. В сенсі, що і елемент tower-defence, і елемент стрілянки від першої особи реалізовані рівноцінно і якісно. Ані гармати, ані гравці не є самостійними, і стратегічне розташування гармат настільки ж важливе, як і вправна стрільба із правильно підібраної зброї.

Sanctum 2 Boss

Боси в цій грі не церемоняться, можуть зайти у гості прямо на початку місії

Зброя, якою володіють наші персонажі, вельми різноманітна. Майже немає випадків, щоби наступна відкрита гвинтівка була подібною до попередніх – у неї завжди щось принципово інакше. Скажімо, циркулярка може виступати зброєю ближнього бою, дрон-автомат запускає маленькі безпілотники, які стріляють за вас, ракетниця Rex має режим самонаведення тощо.

Sanctum 2 розрахований на кооперативне проходження. Звісно, можна грати і самостійно, але більша кількість гравців дозволяє приносити на поле бою більш розмаїтий арсенал, який дозволяє справлятися із більшою кількістю різнопланових ситуацій. Та і коли вороги наступають одразу з двох чи трьох напрямів, то самому справитися непросто. Але щоби з друзями і надто легко не було, здоров’я ворогів зростає пропорційно кількості гравців.

Sanctum 2 Outpost

Sanctum заохочує дослідження карт

Дуже позитивної відзнаки варті карти, на яких відбувається гра. По-перше, карти мальовничі і повні “писанок”. Поза межами ігрового поля міститься велика кількість потаємних закутків, за знаходження яких ви можете іноді здобути ачівку, дізнатися загадкові паролі до сайту з передісторією чи навіть зіграти в іще одну гру всередині гри.

По-друге, карти змушують під них підлаштовуватися. Часом буває взагалі нема як сповільнити ворогів, у інших випадках карта надає додаткові можливості боротьби з ними (наприклад, стаціонарні гармати), буває і так, що на вас чекають додаткові небезпеки на кшталт гейзерів, урвищ, раптового підтоплення токсичною водою тощо.

Sanctum 2 Games

Пінг-понг у Санктумі 2

Вороги також частенько змушують перемикатися між різними тактиками. Скажімо, “стрибунці” ігнорують ваші стіни і рухаються прямо до ядра. А от “мутатор” вдосконалює своїх товаришів, тому його треба вбивати в першу чергу, інакше до ядра вороги дійдуть із потроєним запасом здоров’я. В цілому, бої тут дуже динамічні і автор даного тексту не уявляє, як у цю гру можна нормально грати тим-таки роботом-снайпером.

DLC-диверсія

Сюжет Sanctum 2 поданий у вигляді коротеньких стилізованих під мангу коміксів. Спершу історія видається мінімалістичною, якщо взагалі наявною, однак під кінець оригінальної гри і, особливо, під кінець усіх DLC, проявляються і справжня трагедія, й історія нещасного кохання, і політична інтрига планетарного масштабу. Щодо DLC, то їх у грі, щонайменше п’ять і чотири з них додають сюжетні місії. Це досить підло з боку розробників, адже якби я не купив гру одразу з усіма DLC, то не побачив би, фактично, кульмінацію історії. При цьому, гра не позиціонується як епізодична.

Sanctum 2 Story

Історія Санктум 2 намальована стильно і з гумором

Ще одна претензія до DLC – там доволі багато простих рівнів. Фактично, половина гри – це DLC, і це легша половина. Вона все рівно цікава, принаймні на першому проходженні, завдяки новим видам ворогів, однак з масою нових турелей і зброї

Що ж до сюжету. Розробники лишили можливість для сиквелу, і мені дуже хотілося би побачити продовження цієї історії. Хай навіть у вигляді звичного шутера чи якоїсь рольовки, або і нового гібриду.

Скай, головна героїня, командир підрозділу. Bitchy & Bossy

Скай, головна героїня, командир підрозділу. Bitchy & Bossy

Висновок

Гра знаходиться десь на півдорозі між експериментом інді-студії та законодавцем моди на новий жанр. Sanctum 2 пропонує нам оригінальний коктейль добре відомих нам розваг. Один з чудових способів провести час із другом онлайн.

Мінімальні системні вимоги

  • Процесор: Intel Core 2 Duo або AMD Athlon X2, 1.6GHz
  • Оперативка: 2 GB RAM
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce 8800 GTS, 512MB VRAM+

Оцінка Metacritic: 77/100 – оцінка критиків, 7.6/10 – оцінка гравців.

Advertisements

About Дмитро Прокопчук

Політичний консультант компанії New Political Generation. Редактор сайту "Ігровимір".

Posted on 29.04.2015, in Рецензії and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Прокоментуйте

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: