Грішний Класик: The Trail (2017)

З моменту написання попередньої статті про Пітера Молінью, в його історії сталося декілька важливих подій. Перше – він анонсував the Trail і кинув усі сили на нього, друге – 22cans поховано Godus, а ключові його творці залишили студію, третє – випустив the Trail. Але чи несе наш грішний класик обіцяне откровення?

Передусім, Молінью та 22cans тихенько повертаються зі своїм мобільним free to play-проектом в геймдев. Без конкретних гучних обіцянок і пресс-релізів, без інтерв’ю і бомбезного піару. Як і обіцяно. З неймовірно британською грою. Іншого й не чекали.

“The Trail” – унікальний у своєму поєднанні жанрів гібрид. Від душі приправлений британським гумором, з незвичним сетінгом та неймовірною красою та стильністю відеоряду. Ви – британський заробітчанин, якого у пошуках кращої долі для себе та сім’ї занесло в Америку. І тут чорний британський гумор починає скалити зуби у листуванні з сім’єю. Поки ви мандруєте, голодна, безпорадна і по-британськи стримана і іронічна, сім’я зісковзує в абсурдну, вражаючу, до істеричного сміху страшенну скруту.

З таким фоном ви мандруєте Тропою у невідоме, до Іден Фолз і далі углиб чужого континенту. Мінімалістичні, різноманітні барвисті і, притому, мальовничі пейзажі налаштовують на оптимістичний лад і, часом, вражають. А зі здобутих  на шляху ресурсів ви крафтите все що завгодно і торгуєте цим на аукціоні під час стоянок. Також ви постійно отримуєте завдання від Леді з Пташками для розвитку однієї з гілок крафту. Це тут такі рольові елементи.

Діставшись Іден Фолз, ви купляєте будинок і отримуєте професію. Тепер ви влаштовані! Далі ви працюєте на апгрейд свого будиночка, а згодом – і містечка та благо його жителів. І тут починають випинатись “хороші ідеї” з попередніх ігор студії. Сім’я, дім, його облаштування і апгрейди (Fable), собака (Fable 2). Перші пару хвилин сяє можливість цієї гри заохочувати співрацю заради спільного блага. Обмін ресурсів! Від усіх за можливістю, кожному за потребою!

А ще в Іден Фолз є особлива лісополоса з широченними деревами, які спільнота може рубати днями (привіт, Curiosity)! А спільне благо? Це…е-е-е, лідерство серед поселень на дошці, що прибріхує і підгальмовує. Та й доступ до маси інших занять, які ком’юніті може довбати роками, щоб показати іншим містам, хто найкращий.

Загалом, проект дуже суперечливий. Аддиктивний, з чудовим гумором і витонченим, яскравим, вражаючим дизайном. І оригінальним ігроладом, з ризикованим поєднанням неймовірної кількості механік з занадто різних жанрів. Чому ніхто не кричить про лажу чи шедевр від класика?

Бо, гарний free to play з часом має ставати кращим, чи хоч не гіршим. Розкриватися. А тут за пару днів ігролад вже встигає вбити увесь шарм першого враження:

  • одноманітністю;
  • неможливістю збереження;
  • фальсифікацією спільноти;
  • безкарною клептоманією;
  • неймовірно вкурвлює топорною і підлою монетизацією*;
  • зведенням нанівець сенсу вашої гри.

Бо, на жаль, перед нами той самий Пітер Молінью, крізь чию гру я бачу оригінальність, яскраві ідеї і абсолютну неспроможність вчитися на помилках. І це ті самі Молінью і КО, що протягом трьох ігор дедалі топорніше і підступніше намагаються увести мультиплеєр і монетизацію.

Тому моя порада:

ХОЧЕТЕ МОЛІНЬЮ? ЦЕ МАЙЖЕ* БЕЗКОШТОВНО!

Просто пограйте годинку-дві, придбайте будиночок і залиште собі прекрасні спогади. І ніколи не повертайтеся, бо з часом ця прекрасна карета перетворюється на  гнилий гарбуз.

*Найгидкіша частина монетизації вилазить коли на Тропі у вас спливає здоров’я і ви непритомнієте. З вашого тіла починають випадати речі і, поки ви відновлюєтесь, усі можуть мародерствувати без жодних штрафів. А над вами стоїть пройдисвіт, ґлузує і нав’язливо пропонує за реальні гроші миттєве відновлення і капелюшка на додачу!

Advertisements

About Даниил Вьюков

геймдизайнер, менеджер

Posted on 26.04.2017, in ?. Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Прокоментуйте

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: